BIBLIOTEKA TOSTERA PANDORY

DZIAŁ LITERATURA

Opowiadania

Katarzyna Urbanowicz – Pieprzony giermek

Opowiadanie fantasty Katarzyny Urbanowicz zabiera nas do koszmarnego świata, pełnego bólu i cierpienia , gdzie okrucieństwo nie jest nawet rozpoznawalne, będąc częścią istniejącego standardu społecznego . ( 33 str )

.

.

Bruno Kadyna – Choroba

Opowiadanie jak zwykle u tego autora, niezwykłe i dramatyczne. Nie chcę psuć puenty tej opowieści, więc nie będę wam go streszczał, ale powiem tylko, że jest dość przewrotne. Fabuła poprowadzona zgodnie z najlepszymi zasadami suspensu, wciąga nas do świata wewnętrznych przeżyć autora, w jego dążeniu do „szczęścia”. Zapraszam serdecznie: Bruno Kadyna – Choroba.( 10 str )

.

.

Powieści

KATARZYNA GODEFROY – Tango z koniem.

Zuzanna i Kinga pracują razem nad książką. Niestety, powieść nie może zostać ukończona, bo Zuzanna zapada na depresję po stracie ukochanego konia. Eklerek znika z klubu sportowego w Saint Nom La Breteche koło Paryża i nikt nie potrafi powiedzieć co się z nim stało. Kinga postanawia pomóc Zuzannie w poszukiwaniach.

Powieść obyczajowa, w nurcie cosy crime. Na duże uznanie zasługuje zgrabne opisanie francuskich realiów. Widać, że autorka dobrze zna ten kraj i nie jest to fantazja na temat Francji, ale piękny opis miejsc i zwyczajów. Lektura sprawia dużo przyjemności – wciąga i mocno poprawa humor. Jest to dobry przykład lekkiej literatury kobiecej z wątkami kryminalnymi.